Smoker
Smoker II
Smoker I
King
King
Queen
 Queen
Prince
Prince
Grillo-kominek
KS-1-400
KS-1-400
KS-2-400
KS-2-400
KS-3-500
KS-3-500
Akcesoria

Czekamy na Twoje przepisy!

Postaramy się aby dział ten stale powiększał się o najciekawsze przepisy na potrawy przygotowywane za pomocą naszych grillo-wędzarni. Zapraszamy do częstych odwiedzin i współtworzenia działu. Czekamy na Państwa przepisy!

Produkty:
 • 8 sztuk pstrąga (każdy o wadze ok. 30-40 dag)
 • sól
 • cukier
 • pieprz
 • ziele angielskie
 • liść laurowy
 • woda
 • mały surowy ziemniak (bądź surowe jajko)

Sposób przygotowania: Sprawione ryby płucze się w celu usunięcia resztek krwi, następnie moczy się ryby w solance. Po wyjściu z roztworu i opłukaniu ryby suszy się wieszając je w ocienionym i przewiewnym miejscu, aż do pojawienia się cienkiej, lśniącej skórki. Trwa to kilka godzin (zimą ze względu na chłodne powietrze ryby można osuszyć dodatkowo papierowymi ręcznikami). Jeżeli ryba dobrze nie obeschnie, nie będzie się ona wędzić, lecz gotować. Po osuszeniu ryb poddaje się je wędzeniu.

Peklowanie: W zależności od ryb do naczynia (garnka, kamionki) wlać odpowiednią ilość wody, tak, żeby ryby były przykryte wodą. Wrzucić do wody surowego ziemniaka, bądź surowe jajko, następnie do wody należy wsypywać powoli sól, dokładnie mieszając. Sól należy dodawać tak długo, aż surowy ziemniak lub jajko wypłyną na powierzchnię solanki. Do tak przyrządzonej solanki można dodać dwie duże łyżki cukru, można również dodawać w zależności od indywidualnych upodobań smakowych zioła: liść laurowy, ziele angielskie, pieprz, rozmaryn itp. lub wywaru z warzyw: pora pietruszki itp. W zależności od wielkości ryb czas peklowania może wynosić od 3-12 godzin.

Wędzenie: W wędzeniu na gorąco możemy wyróżnić trzy etapy:

 • I etap - wędzenie wstępne, osuszanie wędzeniem przez 30-40 minut w temperaturze do 50C. W trakcie tego zabiegu można przez pierwsze 10 minut dodawać do paleniska gałązki, bądź owoce jałowca w celu, ażeby płomień w tej fazie był nieco ostrzejszy i bardziej aromatyczny.
 • II etap - wędzenie właściwe w temperaturze 55C- 60C, w zależności od wagi ryb trwa od 1-3 godzin. Uwaga! Należy kontrolować czy ryby zbyt się nie wytapiają.
 • III etap - wędzenie końcowe trwa około 20 minut w temperaturze 60C- 90C; do paleniska, w celu poprawienia walorów smakowych, na ostatnie 10 minut można dodać ponownie jałowca.

Ryby uwędzone prawidłowo tą metodą mają mięso delikatne, jądrne i soczyste, skóra nabiera barwy złocistej lub jasnobrunatnej, jest sucha i czysta o dymnym zapachu i lekko słonawym smaku, w przypadku dodawania do paleniska jałowca lekko wyczuwalnym smakiem tej przyprawy. Okres trwałości ryb wędzonych na gorąco wynosi 7 dni latem i 15 dni zimą. Tym sposobem można wędzić również inne ryby takie jak: sielawę, pelugę, sieję, flądrę, piklinga, śledzia itp.

Najlepsze przepisy na potrawy z grillo-wędzarni

Specjalnie dla Państwa prezentujemy najlepsze przepisy na dania rybne i tradycyjne, które można przygotować w naszych grillo-wędzarniach. Pokażemy jak w prosty sposób można uwędzić węgorza, łososia czy kiełbasę wiejską.

Zapraszamy do regularnego odwiedzania naszego działu Przepisy, który będziemy stale powiększać o własne jak i Państwa przepisy!

Wydajność i smak

łosoś

Grillo-wędzarnie są urządzeniami profesjonalnymi do BBQ, grillowania a zarazem wędzenia. Przeznaczone są do pracy w gastronomii jak i w gospodarstwach domowych, mogą służyć do obsługi imprez cateringowych. Łatwo przewozi się urządzenia na przyczepkach niskopodwoziowych z dwoma najazdami zaczepionymi za samochodem.
Grill oraz wędzarnia może pracować w systemie ciągłym i służy do obsługi indywidualnych klientów. Ze względu na stosowany rodzaj opału oraz jego ilość jest urządzeniem bardzo ekonomicznym. W tym samym czasie można wędzić różne produkty: ryby, warzywa, sery, mięsa. Jeżeli drewno jest suche to dym jest prawie niewidoczny. Z tanich, ogólnodostępnych surowców (mięs, ryb, warzyw) można zrobić trwałe produkty, dobre jakościowo, o niepowtarzalnym smaku.

Posiadając nasze urządzenie stajesz się automatycznie członkiem elitarnego klubu "BBQ"