SPECYFIKACJA

Grillo- wędzarnia- marka: SmokeR  typ:  „King”

Specyfikacja ogólna:

–Wysokość: 198 cm. + komin 15 cm = 213 cm.

– Długość: 225 cm.

– Waga : 290 kg.

– Szerokość: 72 cm.-  rozstaw kółek , a średnica rury : 50 cm.

Grillo- wędzarnia „King”  składa się z trzech elementów:

 1. Paleniska,            
 2. Części grillowej lub (bbq.)
 3. Wędzarni lub komora (bbq.)

Palenisko:

 • Długość : 60 cm.
 • Średnica rury: 50 cm.
 • Ruszt paleniskowy – pręt Ø 16 mm
 • Ruszt do grilla/bbq: 2 x (29 cm x 46 cm)

Część grillowa lub bbq:

 • Długość: 110 cm.
 • Średnica rury: 50 cm.
 • Ruszt do grilla/bbq: 4 x (46cm x 30 cm); pręt ze stali nieraz. Ø 6 mm
 • Kanał dymowy : 125 cm

Wędzarnia lub komora bbq:

 • Wysokość : 135 cm.
 • Szerokość: średnica rury = 50 cm.
 • Ruszt do bbq (okrągły) : 4 x Ø 46 cm. pręt ze stali nieraz.
 • Pręty do wędzenia ; 2 poziomy x 3szt.

Opis urządzenia:   Konstrukcja grillo- wędzarni montowana w układzie liniowym przypominającym kształt (lokomotywy). Grillo- wedzrnia King” to jedna z pierwszych, sprawdzona, oryginalna wersja Smokera – bardzo pomocna w tworzeniu zdrowej tradycyjnej żywności.  Posiada dwie nóżki z kółkami oraz dwie bez kółek. Wykonany jest ze specjalnej blachy z większą domieszką węgla o grubości : 4 mm – 6mm.

Przeznaczony do prac zarobkowych, biznesu,  średnie, duże restauracje, tarasy restauracyjne, agroturystyka, wesela, eventy.  Grillo- wędzarnia posiada moduł wędzarniczy, o średnicy: 50 cm. Jednorazowy wsad do wędzarni: 25 kg do 35 kg. – to może być ok. 60 pstrągów o wadze 0,5 kg ale lepsze wyniki uzyskuje się wtedy jak jest w wędzarni więcej przestrzeni ( produkty szybciej się osuszają a wtedy uzyskuje się ładniejszy kolor wędzenia. )

Obróbka termiczna może odbywać się poza paleniskiem. Palenisko posiada drzwiczki z wyciętym otworem w którym zamontowany jest szyber (zasuwa) do regulacji temperatury. Nad paleniskiem zamontowana jest półka o wymiarach :  20cm x 28 cm., służąca do postawienia garnka, patelni itp.

W trakcie obróbki termicznej nie ma kontaktu tłuszczu z żarem, tłuszcz spływa specjalnymi kanałami do wiaderka i dalej jest usuwany.

Doskonały do obróbki termicznej w systemie BBQ – powolna obróbka produktów w niskich temperaturach pod przykryciem – długo. Idealny do obróbki termicznej: steków wołowych, burgerów, brisketu wołowego, żebra wołowego, łopatka, szynka wieprzowa – duże gabaryty  a ponadto do wędzenia różnych produktów ryb, kiełbasy, mięsa itp.Możliwość wydania 200 porcji na godzinę – rekord 470!!

Najważniejszymi zaletami Smokera typu „King” to:

 1. Obróbka termiczna odbywa się pod przykryciem – bezpieczeństwo.
 2. Do obróbki termicznej używamy suchego drewna – ekologia
 3. Obróbka termiczna odbywa się poza źródłem temperatury – zdrowie.

NAGRODY i WYRÓŻNIENIA:

W maju 2004 roku grillo- wędzarnia „King” marki „SMOKER” wygrywa w konkursach na targach przetwórstwa i produktów żywnościowych Polfood, Mleczna Rewia, Ferma drobi, organizowanych przez Międzynarodowe Targi Gdańskie. Zdobywa również Puchar w konkursie „ Mercurius Gedanensis” za wysoką jakość produktu w kategorii „Maszyny i urządzenia dla przemysłu żywnościowego”.

W 2005 roku grillo- wędzarnie z grupy SMOKER – „King” oraz „Queen” na targach Polfish organizowanych przez Międzynarodowe Targi Gdańskie, ponownie zdobywają najważniejsze wyróżnienie a mianowicie Puchar w konkursie Mercurius Gedanensis za wysoką jakość produktu.