1. Home
  2. >
  3. Artykuły
  4. >
  5. Kurs grillowania jako dobry sposób na podniesienie kwalifikacji i zdobycie doświadczenia
nowa grillo-wędzarnia

Grillowanie to nie tylko sposób na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi, ale także coraz bardziej popularna forma przygotowywania potraw w polskich restauracjach. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie, powstał nowy zawód „Kucharz Grill i Barbecue”. Szkolenie „Kucharz BBQ” to doskonała okazja do zdobycia nowych kwalifikacji i doświadczenia.

Nowy zawód wpisany do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji

Decyzją Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 13 kwietnia 2020 roku nasza uzyskała uprawnienie do certyfikowania kwalifikacji „Przygotowanie potraw grill i barbecue„. Zawód ten został wpisany do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, co oznacza jego oficjalne uznawanie przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz państwa Unii Europejskiej. Nabycie tej kwalifikacji może otworzyć drzwi do pracy w renomowanych restauracjach, gdzie profesjonalne umiejętności grillowania są cenione.

Korzyści płynące z posiadania kwalifikacji „Kucharz Grill i Barbecue”

Szkolenie „Kucharz BBQ” ma na celu przekazanie uczestnikom wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu grillowania i przygotowywania potraw na grillu oraz barbecue. Uczestnicy dowiedzą się, jakie są różnice między tymi dwoma technikami, jak dobrać odpowiednie narzędzia, jak przygotować mięso, warzywa i inne składniki, a także jak serwować gotowe potrawy. Po ukończeniu szkolenia i zdaniu egzaminu uczestnicy otrzymają Certyfikat Państwowy, który potwierdza ich kwalifikacje.

Posiadanie kwalifikacji „Przygotowanie potraw grill i barbecue” może znacząco zwiększyć szanse na wysoką jakość obsługi w polskich restauracjach oraz innych lokalach gastronomicznych. Profesjonaliści gwarantują bowiem oczekiwany przez gości poziom usług, rozwój firmy i realizację oczekiwań finansowych inwestora. Zawód „Kucharz Grill i Barbecue” zwiększy także przejrzystość kompetencji pracowników kuchni restauracyjnej i klarowne określenie ich umiejętności. Dzięki wprowadzeniu nowego zawodu „Kucharz Grill i Barbecue”, proces rekrutacji staje się prostszy zarówno dla pracodawcy, jak i dla osoby posiadającej kwalifikacje.