SPECYFIKACJA

Grill marki: SmokeR  typu:KS II – 500”

Specyfikacja ogólna:

– Wysokość:  115cm. bez rury kominowej; 198cm. z rurą kominową.

– Długość: 190 cm.

– Waga : ok. 85kg.

– Szerokość: 68 cm.po  rozstawie  kółek , średnica rury ( bbq ) – Ø 50cm.

Grillo-wędzarnia smoker „KS II – 500”  składa się z trzech elementów:

 1.  Paleniska,       
 2.  Części grillowej lub bbq. + kanał dymowy
 3.  Rura odprowadzająca dym – ( wyjmowana).

Palenisko:                                                 

 • Długość : 60cm.                                         
 • Średnica rury – Ø 50cm.                                
 • Ruszt paleniska: pręt ø 16mm.                
 • Ruszt do grilla/bbq: 2 x (19 cm x 38 cm)

Część grillowa lub bbq.

 • Długość: 130 cm.
 • Średnica rury – Ø 50cm.
 • Ruszt do grilla/bbq: 3x (43cm x 48cm)

 Rura ( wymienna ) odprowadzająca dym:

 • Wysokość : 96cm.
 • Średnica rury = 160 mm. zakończona szyberkiem.

Opis urządzenia:   Grill smoker „KS II – 500” – (Wersja Oryginalna) -charakteryzuje się liniowym układem elementów, przypominającym kształt (lokomotywy). Posiada dwie nóżki z kółkami oraz dwie bez kółek. Wykonany jest ze specjalnej blachy z większą domieszką węgla o grubości : 4 mm – 6mm. 

        Specjalny stop blachy z dodatkiem węgla oraz odpowiednia grubość blachy powoduje to że blacha ta ma właściwości jak szamot w kominach – pozwala to na utrzymywanie trwałej długo utrzymującej się stabilnej temperatury (szczególnie ważne jest to przy niesprzyjających warunkach pogodowych – wiatr, deszcz, mróz itp.)

Uwaga !!!

         Grille posiadające nie odpowiednią blachę o grubości poniżej 4mm nie nadają się do profesjonalnego użytku. Mają krótką żywotność poza tym w szczególnych warunkach – deszcz, wiatr, zima, mróz ciężko jest utrzymać reżim temperaturowy co w efekcie ma przełożenie na jakość wykonanych przez siebie specjałów.

         Ruszty w naszych urządzeniach do grillowania/bbq wykonane są ze stali nierdzewnej prę  grubości –  Ø 6mm.

         Grill  marki smoker typ: KS II 500 przeznaczony jest do użytku w gastronomii  – restauracyjne  tarasy, agroturystyka. Grill nie posiada wędzarni. Obróbka termiczna odbywa się poza paleniskiem. Palenisko posiada drzwiczki z wyciętym otworem w którym zamontowany jest szyber do regulacji temperatury. Nad paleniskiem jest uchylana pokrywa a na niej zamontowana jest półka o wymiarach :  20cm  x  48cm,  służąca do postawienia garnka, patelni i.t.p. Jako źródło temperatury wykorzystujemy drewno liściaste – najlepsze buk, olcha, dąb lub inne (patrz drewno) najlepsze suche, sezonowane. W trakcie obróbki termicznej nie ma kontaktu tłuszczu z żarem. Doskonały do obróbki termicznej w systemie BBQ – powolna obróbka produktów w niskich temperaturach pod przykryciem – długo. Idealny do obróbki termicznej: steków wołowych, burgerów, brisket wołowy, żebro wołowe, łopatka, szynka wieprzowa – duże gabaryty itp.

W przypadku grillo-wędzarni smoker KS II 500 jest możliwość dokupienia Przystawki do Wędzenia – do wyboru mamy trzy wielkości:

–   Ø 300  ;  Ø 400  ;    Ø 500,