SPECYFIKACJA

Grill – wędzarnia  SmokeR typ „Wi- King II 400”

przeznaczony jest do użytku przydomowego, może mieć zastosowanie w małych restauracjach tak do  ok. 30 osób, małe tarasy, agroturystyka. Grill posiada dwie wędzarnie montowane do  grillo-wędzarni.

Specyfikacja ogólna:

– Wysokość: z rurami /przystawkami do wędzenia: 198 cm., bez rur: 102 cm.

– Szerokość: 88 cm.

– Waga : 65 kg.

– Długość, głębokość: 70 cm.

Grillo-wędzarnia- SmokeR typ „Wi- King II 400” składa się z trzech elementów:

 1. Paleniska, 
 2. Części grillowej lub bbq, 
 3. Dwie rury kominowe odprowadzające dym.

Ad. 1. Palenisko:

 • Długość : 60 cm.
 • Średnica rury: 40 cm.
 • Ruszt paleniska: pręt ø 16mm.
 • Półka nad paleniskiem: 20 cm x 28 cm

Ad. 2. Część grillowa lub bbq.

 • Szerokość: 60 cm
 • Średnica rury: 40 cm
 • Ruszt do grilla/bbq: 38 cm x 58 cm

Ad. 3. Dwie rury kominowe odprowadzające dym:

 • Wysokość : 60 cm.
 • Średnica rur = 80 mm. zakończone zasuwą do regulacji temp. ( szyber )

Opis urządzenia:   

Grillo-Wędzarnia typu SmokeR „Wi-King II 400” – posiada kolumnowy układ elementów. Podstawa to palenisko z półką do gotowania lub smażenia, nad paleniskiem zmontowana jest komora do grillowania lub obróbki typu bbq. Od komory grillowej wychodzą dwie rury odprowadzające dym (kształt grilla przypomina wyglądem hełmu Wikinga z rogami stąd kojarząca się nazwa). Wykonany jest z blachy kotłowej o grubości: 4 – 5 mm.

Specjalny stop blachy z dodatkiem węgla oraz odpowiednia grubość blachy powoduje to że blacha ta ma właściwości jak szamot w kominach – pozwala to na utrzymywanie trwałej długo utrzymującej się stabilnej temperatury (szczególnie ważne jest to przy niesprzyjających warunkach pogodowych – wiatr, deszcz, mróz itp. oraz obróbki termicznej w niskich temperaturach, wędzenia metodą na zimno)

Uwaga !!! 

Grille posiadające  blachę o grubości poniżej – 4 mm nie nadają się do profesjonalnego użytku. Mają krótką żywotność , poza tym w szczególnych warunkach – deszcz, wiatr, zima, mróz niemożliwe jest  utrzymanie stałego reżimu temperaturowego  co w efekcie ma przełożenie na jakość wędzenia, grillowania czy obróbki termicznej niską temperaturą t.zw. ( barbecue )

Ruszt do grillowania/bbq wykonany jest ze stali nierdzewnej z pręta  o grubości: 6 mm.

Smoker typu: „Wi-King II 400”  przeznaczony jest do użytku przydomowego, może mieć zastosowanie w małych restauracjach tak do  ok. 30 osób, małe tarasy, agroturystyka. Grill posiada dwie wędzarnie montowane do  grillo-wędzarni   „Wi-King II” . Moduły  wędzarnicze  –   ( przystawki  do wędzenia)  mogą być o dwóch różnych średnicach np.( w tym  przypadku to wymiary – 40 cm. mogą być jeszcze – 30cm, ).

Obróbka termiczna odbywa się poza paleniskiem. Palenisko posiada drzwiczki z wyciętym otworem w którym zamontowany jest szyber, do regulacji temperatury.

Nad paleniskiem zamontowana jest półka o wymiarach : 20 cm x 28 cm. służąca do postawienia garnka patelni i.t.p. Jako źródło temperatury wykorzystujemy drewno liściaste – najlepsze to buk, olcha, dąb lub inne ( patrz drewno na naszej stronie internetowej) najlepsze jest drewno suche, sezonowane na słońcu. Takie drewno w trakcie stosowania w przygotowywaniu naszych produktów będzie oddawało słodycz i dodatkowy smak w postaci odpowiedniego aromatu dymu.

W trakcie obróbki termicznej produkty nie mają kontaktu tłuszczu z żarem. „Wi-King II 400” – doskonale zdaje egzamin w obróbce termicznej metodą barbecue polegającej na powolnej obróbce termicznej w niskiej temperaturze, długo pod przykryciem. Idealny do obróbki termicznej: steków wołowych, burgerów, większych kawałków mięsa w całości np. żebro wołowe, antrykot, udziec wołowy.

Atrakcja –  posiada dwie nie zależne wędzarnie.